قالبگيری تزريقی و بادی

قالبگيری تزريقی و بادی

folder_openمقالات
speaker_notes1 دیدگاه
local_offerبرچسب ها : امجد, پلاستیک, چاپ

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قالبگيری بادی

فرايند قالب گيری بادی يا دمشی در كنار قاب گيری تزريقی يكی از روش های توليد محصولات پلاستيكی است كه در ساخت ظروف صنعتی و خانگی ، بطری ، گالن ، دبه ، اسباب سازی و محصولات توخالی پلاستيكی كاربرد زيادی دارد.

اساس اين روش به اين صورت است كه ماده اوليه پلاستيكی گرم شده و داخل قالب قرار مي گيرد. با دمش باد در آن ، مواد اوليه تحت فشار باد به بدنه يك قالب فرم دار چسبانده شده و فرم قالب را به خود می گيرد . پس از سرد شدن، قالب باز شده و قطعه خارج می شود . انواع پلاستيك ها مثل پلي اتيلن سبك و سنگين ، پلي پروپيلن ، پت ، پي وی سي و غيره را با اين روش مي توان به انواع محصولات توخالي تبديل كرد.

قالبگيری تزريقی

اين فرايند براي توليد انبوه قطعات پلاستيكی يكسان استفاده مي شود . يكی از رايج ترين انواع ترموپلاستيك ها كه در قالب گيری تزريقی مورد مصرف قرار مي گيرد پلی استايرن فشرده است . اين نوع قالب گيری مهم ترين روند توليد پلاستيك ها می باشد كه با استفاده از آن می توان محصولات كوچك مانند در بطری ، درپوش سينك ظرفشويی ، اسباب بازی ، ظروف پلاستيكی صنعتی و خانگی و قطعاتی از دوربين و … را توليد كرد . حتي می توان در قالب گيری موارد بزرگ تر مانند قسمت هايی از بدنه اتومبيل و تنه كشتی آن را مشاهده نمود. قالبگيری تزريقی قبلا به وسيله انسان در كارخانه ها انجام می شد.اما امروزه يك روند توليد خودكار محسوب مي شود.

مطالب مرتبط

فرم نظرات

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
واتس اپ شرکت تولیدی امجد پلاستیک
ارسال از طریق WhatsApp