قالبگيری تزريقی و بادی

قالبگيری بادی

فرايند قالب گيری بادی يا دمشی در كنار قاب گيری تزريقی يكی از روش های توليد محصولات پلاستيكی است كه در ساخت ظروف صنعتی و خانگی ، بطری ، گالن ، دبه ، اسباب سازی و محصولات توخالی پلاستيكی كاربرد زيادی دارد.

اساس اين روش به اين صورت است كه ماده اوليه پلاستيكی گرم شده و داخل قالب قرار مي گيرد. با دمش باد در آن ، مواد اوليه تحت فشار باد به بدنه يك قالب فرم دار چسبانده شده و فرم قالب را به خود می گيرد . پس از سرد شدن، قالب باز شده و قطعه خارج می شود . انواع پلاستيك ها مثل پلي اتيلن سبك و سنگين ، پلي پروپيلن ، پت ، پي وی سي و غيره را با اين روش مي توان به انواع محصولات توخالي تبديل كرد.

قالبگيری تزريقی

اين فرايند براي توليد انبوه قطعات پلاستيكی يكسان استفاده مي شود . يكی از رايج ترين انواع ترموپلاستيك ها كه در قالب گيری تزريقی مورد مصرف قرار مي گيرد پلی استايرن فشرده است . اين نوع قالب گيری مهم ترين روند توليد پلاستيك ها می باشد كه با استفاده از آن می توان محصولات كوچك مانند در بطری ، درپوش سينك ظرفشويی ، اسباب بازی ، ظروف پلاستيكی صنعتی و خانگی و قطعاتی از دوربين و … را توليد كرد . حتي می توان در قالب گيری موارد بزرگ تر مانند قسمت هايی از بدنه اتومبيل و تنه كشتی آن را مشاهده نمود. قالبگيری تزريقی قبلا به وسيله انسان در كارخانه ها انجام می شد.اما امروزه يك روند توليد خودكار محسوب مي شود.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

واتس اپ شرکت تولیدی امجد پلاستیک
ارسال از طریق WhatsApp